تسمه پیشروبلت

تسمه PVC پیشروبلت

تسمه pvc

در پی صنعتی شدن جامعه‌ی انسانی رفته‌رفته ماشین‌ها جایگزین انسان‌ها و کارهای دستی شدند. تسمه‌های صنعتی از اساسی‌ترین پایه‌های حرکتی درروند صنعتی شدن هستند. یکی از انواع پرکاربرد و پرمصرف تسمه‌های صنعتی، تسمه پی وی سی (pvc belt) است. تسمه pvc را تحت عنوان‌های تسمه‌نقاله مواد غذایی و تسمه‌نقاله پی وی سی نیز می‌شناسند. تسمه‌های پی وی سی به دلیل ساختار و متریال حاوی مواد آنتی باکتریال، در صنایع غذایی و بهداشتی بیش از سایر تسمه‌های صنعتی استفاده می‌شوند. تنوع بالای تسمه‌های پی وی سی منجر به تولید انواع مختلفی از این تسمه‌ها ازلحاظ ضخامت، طول، عرض، نوع آج و رنگ می‌شود.

ساختار تسمه PVC

تسمه PVC ساختار محکم و مقاومی دارد. تاروپودهایی از جنس 100 درصد پلی‌استر یا کتان و یا ترکیبی از پلی‌استر و کتان ساختمان تسمه پی وی سی را تشکیل می‌دهد؛ بنابراین استحکام و مقاومت بالایی در برابر اغلب خطرهای احتمالی در حین انجام کار را دارد. تسمه PVC به گونه ایی طراحی و تولیدشده که در برابر بخارآب و حرارت، نفوذ مواد شیمیایی و اسیدی، حلال‌ها و سایر مواد نفتی و غیره مقاومت بالایی دارد. تسمه‌های پی وی سی غالباً در رنگ‌های روشن تولید می‌شوند.

انواع تسمه PVC

تسمه pvc همان‌طور که گفته شد در انواع مختلفی تولید می‌شود؛ اما از پرکاربردترین انواع تسمه پی وی سی می‌توان به تسمه‌های pvc باضخامت 0.5 تا 6 میلی‌متر اشاره کرد. علاوه بر این، تسمه پی وی سی بر اساس شکل ظاهری آن و نحوه‌ی قرارگیری متریال در ساختار آن در انواع مختلفی تولید می‌شود. تسمه pvc مختلف در دسته‌های متفاوتی به شرح زیر قرار می‌گیرند؛
• تسمه‌نقاله pvc ( روکش پایین پلی‌استر)
• تسمه‌نقاله pvc (روکش زیرین شطرنجی)
• تسمه‌نقاله pvc (گریپ پشت پلی‌استر)
• تسمه‌نقاله pvc ( دو طرف پلی‌استر)

تسمه PVC در صنایع مختلف

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد؛ تسمه PVC از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. استحکام بالا و مقاومت در برابر آسیب‌پذیری تسمه پی وی سی منجر به استفاده و کاربرد بالای این تسمه می‌شود. صنایع مختلف بسیاری از تسمه PVC استفاده می‌کنند و جایگزین دیگری برای این تسمه ندارند. در ادامه به برخی از این صنایع اشاره خواهیم کرد.
• کارخانه‌های تولید مواد دارویی
• کارخانه‌های تولید مواد پروتئینی و گوشتی
• کارخانه‌های تولید مواد غذایی کنسروی
• کارخانه‌های تولید تنقلات و مواد دارویی

تسمه pvc در صنایع غذایی و دارویی

همان‌طور که از قبل اشاره کردیم، از تسمه‌های پی وی سی بیشتر در صنایع غذایی و دارویی استفاده می‌شود. چراکه این تسمه‌ها در قسمت حمل مواد اولیه و بخش نهایی بسته‌بندی کارخانه جات کاربرد دارند. ازاین‌رو به دلیل تماس تسمه با مواد اولیه خوراکی، لازم است تا فرایند به‌صورت بهداشتی انجام شود؛ بنابراین تسمه pvc که حاوی مواد آنتی باکتریال و بهداشتی بوده و نیز به رنگهای روشن تولید می‌شوند، مناسب استفاده در این بخش‌ها هستند.

فروش تسمه pvc پیشروبلت

بازرگانی پیشروبلت، ارائه‌کننده انواع تسمه pvc از برندها در تهران است. چنانچه یکی از صاحبان کار بوده و برای خرید تسمه pvc به راهنمایی نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. پیشروبلت ارائه‌دهنده‌ی انواع تسمه صنعتی در تهران، راهنمای شما در خرید بهترین تسمه صنعتی بوده. به‌علاوه برای خرید تسمه‌ها نیاز به مراجعه‌ی حضوری نیست. ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی و ارسال به سراسر کشور میسر است.