تسمه پیشروبلت

تسمه برزنتی پیشرو بلت

تسمه برزنتی چیست؟

تسمه‌های صنعتی یکی از مهم و اساسی‌ترین بخش‌های جوامع صنعتی هستند. از پرکاربردترین این تسمه‌ها می‌توان به تسمه برزنتی (transmition flat belt) اشاره کرد. همان‌طور که از عنوان آن پیداست؛ تسمه‌های برزنتی عمدتاً از جنس برزنت و پلاستیک نیز هستند. تسمه‌های برزنتی با عناوین دیگری مثل تسمه الواتوری (Elevator belting)، تسمه بالابر و تسمه حمل بار نیز دارند. چراکه این تسمه‌ها برای حمل بار به‌صورت های افقی و عمودی به کار می‌روند. ضخامت تسمه برزنتی 3_15 میلی‌متر بوده و در رنگ‌های سبز، زرد و نارنجی تولید می‌شوند.

تسمه الواتوری دارای یک نوار قرمز رنگ در سراسر طول تسمه است. تسمه الواتوری در لایه‌های رویی و زیرین از جنس برزنت و در لایه‌های درونی از جنس پلاستیک است. از تسمه‌های برزنتی باضخامت‌های متفاوت می‌توان در صنعت‌های مختلف استفاده کرد. ضمن اینکه این تسمه‌ها به‌صورت مدار باز تولیدشده و قابلیت برش و آپارات در اندازه‌های مختلف را دارد. به‌علاوه می‌توان از بست و چنگ برای اتصال تسمه الواتوری استفاده کرد. به‌طورمعمول تسمه الواتوری به همراه قاشقک و یا پلاستیک‌هایی استفاده می‌شوند.

کاربرد تسمه برزنتی

تسمه برزنتی، دو کاربرد مهم در صنایع را به عهده دارد:

  • تسمه الواتوری برای انتقال نیرو: تسمه‌های برزنتی ازلحاظ ظاهری و کارایی شبیه به تسمه‌های انتقال نیرو هستند. شکل ظاهری و کاربرد در انتقال و جابه‌جایی مواد، تسمه‌های برزنتی را در رده‌ی تسمه انتقال نیرو قرار می‌دهد.
  • تسمه الواتوری که برای انتقال و حمل مواد جایگزین تسمه نوار نقاله می‌شوند.) به‌طوری‌که به این تسمه‌ها به‌عنوان تسمه حمل و باربری شناسایی می‌شوند.)

تسمه الواتوری در صنایع بسیاری برای حمل و انتقال مواد و غیره کاربرد دارد.

  • کارخانه‌های تولید قهوه و چای
  • کارخانه‌های تولید قند و شکر
  • کارخانه‌های تولید آرد
  • کارخانه‌های تولید برنج

برخلاف اینکه مناسب‌ترین تسمه برای کارخانه‌های مواد غذایی، تسمه PVC است؛ از تسمه برزنتی در کارخانه‌هایی که مواد ریزدانه تولید می‌شود به‌وفور استفاده می‌شود. درست است که تسمه‌های برزنتی از قدرت بالایی برای انتقال نیرو و مواد برخوردار هستند، اما برای رعایت نکات بهداشتی، بهتر است که در کارخانه‌های مواد غذایی از تسمه پی‌وی‌سی استفاده شود.

خرید تسمه برزنتی پیشروبلت

برای خرید تسمه الواتوری از فروشگاه پیشروبلت می‌توانید به‌صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید. علاوه بر این اگر ساکن هرکدام از شهرستان‌های ایران هستید، می‌توانید با تماس تلفنی با مشاورین ما در بخش فروش در تماس باشید. مسئولین فروش شما را برای خرید تسمه راهنمایی کرده و به شما کمک می‌کنند. برای خرید تسمه الواتوری با مشاورین فروش تماس بگیرید.

لیست قیمت تسمه برزنتی

همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم، بیشتر انواع تسمه‌های صنعتی از کشورهای آسیایی مثل چین و کشورهای اروپایی وارد می‌شوند؛ بنابراین نوسانات بازار دلار بر قیمت تسمه‌ها نیز تأثیر بسزایی دارد. به همین دلیل قیمت‌ها نیز در نوسانات بوده و متأسفانه نمی‌توان قیمت مشخص و ثابتی را اعلام کرد؛ اما در هرلحظه که قصد خرید تسمه‌ و تسمه الواتوری را داشته باشید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. علاوه بر خرید تسمه می‌توانید سایر لوازم جانبی تسمه مثل قاشقک تسمه برزنتی و وسایل آپارات (بست و چنگ) و غیره را خریداری کنید.