دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

تسمه‌های صنعتی بسیاری تولید می‌شوند که هرکدام برای استفاده در صنایع خاصی طراحی می‌شوند. در این میان برخی از تسمه‌های صنعتی در چندین صنعت کاربرد دارد. تسمه شیاری (Poly Rip V_belt) از انواع پرمصرف تسمه‌های صنعتی است که در صنایع بسیاری کاربرد دارد. به‌طور کلی تسمه‌های شیاری از زیر مجموعه‌ی تسمه‌های انتقال نیرو هستند و ازلحاظ ظاهری به تسمه‌های وی بلت و همچنین تسمه تایمینگ شباهت دارند. در سراسر طول تسمه، شیارهای طولی وجود دارند که تسمه را مقاوم و کارآمد خواهد کرد. تسمه شیاری، پرکاربرد، مقاوم و مستحکم است. با گذشت زمان و پیشرفت دستگاه‌های مورد استفاده در کارخانه‌ها، تسمه‌های جدید نیز جایگزین چرخ دنده‌ها و انواع قدیمی تسمه‌ها شده‌اند. چرا که استفاده از تسمه‌های صنعتی به‌روز و جدید علاوه بر خصوصیات و ویژگی‌های فوق‌العاده کارآمد، صنایع را در کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

ویژگی‌های تسمه شیاری

تسمه شیاری ( (Poly Rip V_belt، اغلب از جنس پلاستیک‌های مقاوم CR و یا از جنس مواد پلیمری PU است و در سایز و ضخامت‌های متفاوت تولید می‌شود. غالباً تسمه‌های شیاری به دو روش تولید و ساخته می‌شوند. درروش اول مواد و متریال لازم در قالب های شیاردار از پیش تعیین‌شده تزریق می‌شود و سپس از قالب خارج‌شده و صیقل داده می‌شوند. درروش دوم تسمه‌ها به‌صورت پلاستیک‌های بدون شیار تولید می‌شوند و سپس به‌وسیله دستگاه‌های سنگ‌زنی شیارها بر روی تسمه ایجاد می‌شوند. از ویژگی و خصوصیات بارز تسمه شیاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع تسمه شیاری

به شیارهای موجود در تسمه شیاری گام نیز می‌گویند. تسمه شیاری بر اساس فاصله‌ی بین گام‌ها، عرض و ضخامت آن متفاوت هستند. انواع رایج تسمه‌های شیاری (Poly Rip V_belt) شامل تسمه‌های شیاری PH، PJ، PK، PL،PM است. انواع مختلف این تسمه در عرض‌ها و طول‌های متفاوت در بازار وجود دارند که هرکدام برای دستگاه و صنعت مخصوصی کاربرد دارد. به‌عنوان‌مثال فاصله‌ی بین گام یا شیارها در تسمه شیاری PK، 3.65 میلی‌متر است. این تسمه‌ها در صنایع خودروسازی بسیار پرکاربرد هستند. در انواع PH و PJ فاصله‌ی بین گام‌ها دارای خاصیت کشسانی هستند و مناسب برای دستگاه‌ها و مکان‌هایی که فضای کمی دارند طراحی شده اند. از انواع PH در ماشین‌آلات صنعتی سنگین مثل ماشین‌های باربری و ماشین‌های کشاورزی استفاده می‌شود.

کاربرد تسمه شیاری در صنایع مختلف

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم؛ صنایع و دستگاه‌های بسیاری از تسمه شیاری ( Poly Rip V_belt) استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت تسمه‌های شیاردار دار بسیار پرکاربرد و پرمصرف هستند. تسمه‌های شیاردار ازآن‌جهت که دارای انواع مختلفی با ویژگی‌های متفاوت هستند؛ در دستگاه‌های بسیاری می‌توان از  آن‌ها استفاده کرد. از میان صنایعی که از تسمه‌های شیاردار استفاده می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

خرید تسمه شیاری پیشرو بلت

فروشگاه پیشرو بلت ارائه‌کننده انواع تسمه صنعتی واقع در تهران_سعدی جنوبی است. اگر به دنبال انواع تسمه شیاری و سایر تسمه‌های صنعتی هستید، می‌توانید با مشاورین فروش پیشرو بلت در تماس باشید. امکان خرید تسمه شیاری به‌صورت حضوری از فروشگاه پیشرو بلت و همچنین به‌صورت غیرحضوری و با تماس تلفنی امکان‌پذیر است. امکان ارسال تسمه به‌تمامی نقاط کشور توسط فروشگاه پیشرو بلت امکان‌پذیر است. برای خرید و همچنین مشاوره‌ی پیش از خرید با ما تماس بگیرید.

آپارات تسمه شیاری

تسمه شیاری معمولاً به‌صورت مداربسته بوده و مسلما به آپارات نیاز ندارند. اما گاهی بنا به درخواست مشتری می‌توان تسمه‌های شیاردار را در طول‌های موردنیاز و آپارات شده از فروشگاه پیشرو بلت دریافت نمود.