دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

تسمه تایمینگ (Timing belt) از انواع رایج و شناخته شده تسمه های صنعتی است. تمامی خودروهای موجد و بسیاری از صنایع مختلف از تسمه تایم استفاده می کنند. از تسمه تایم برای تنظیم زمان بندی بین دو قطعه ی یک دستگاه در صنایع و همچنین برای تنظیم زمان بندی  قطعات موتور در خودروها به کار می رود. به عبارت دیگر، برای ایجاد ارتباط زمانی منظم بین دو قطعه از تسمه تایم استفاده می شود. تسمه Timing جایگزین بسیار مناسبی برای چرخ دنده ها است، چرا که از ایجاد سر و صدا جلوگیری کرده و دقت و سرعت بسیاربالاتری نسبت به چرخ دنده ها دارد. تسمه تایم ها شباهت بسیاری به تسمه های شیاری دارند، با این تفاوت که شیارها در تسمه شیاری به صورت طولی و در تسمه تایم به صورت عمودی یا عرضی قرار گرفته اند. در انواع مختلف تسمه Timing شیارها یا گام ها با فواصل متفاوت وجود دارند که هر کدام در صنایع مختلفی به کار می روند.

برای خرید تسمه تایمینگ با کیفیت و قیمت مطلوب از فروشگاه پیشرو بلت با ما تماس بگیرید.

خصوصیات تسمه تایمینگ

تسمه تایمینگ ها به طور کلی از لاستیک CR، پلی اورتان (PU) و یا ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU) ساخته می شوند. تسمه های تایم به دو صورت مدار باز و مدار بسته نیز تولید می شوند. اطلاعات فنی تسمه (شامل جنس، فاصله بین شیارها و…) به صورت یک سری کد تشکیل شده از حروف و اعداد بر روی تسمه تایم درج شده است. این دسته از تسمه های صنعتی قدرت و سرعت بالایی برای تنظیم حرکت بین قطعات صنعتی دارند. فاصله ی بین گام ها (شیارها) در تنظیم زمان بندی بسیار موثر است. در صورت هر گونه اسیب به این شیارها که باعث ساییده یا کنده شدن گام ها شود؛ در عملکرد تسمه برای زمان بندی اختلال ایجاد می شود. معمولا تسمه های تایم را در برابر تغییرات طولی مقاوم می سازند. تسمه  Timing طول عمر مشخصی داشته و تعویض آن ها باید به دقت و در زمان مناسب انجام شود.

انواع تسمه تایمینگ

تسمه تایمینگ بر اساس جنس، مشخصات فنی و کاربرد آن به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. هر کدام از این تسمه ها در صنایع و دستگاه های به خصوصی کاربرد دارند. از پیش گقته شد که مشخصات تسمه تایم به صورت بوسیله ی کدهای مشخص ( حروف و عدد) بر روی آن ثبت شده است. هر کدام از تسمه با کدهای مشخص نیز در دسته های مختلف قرار می گیرند.

کاربرد تسمه تایمینگ در صنایع

خرید تسمه تایمینگ

فروشگاه پیشرو بلت یکی از مراکز فروش تسمه صنعتی در  تهران است. برای خرید انواع تسمه صنعتی و همچنین خرید تسمه تایمینگ می توانید به صورت حضوری به فروشگاه پیشرو بلت مراجعه کرده و یا از طریق شماره های تماس با مشاورین ما در تماس باشید. خرید تسمه تایمینگ به صورت حضوری و همچنین به صورت تلفنی از فروشگاه پیشرو بلت امکان پذیر می باشد. هر کجای ایران که باشید تنها با یک تماس می وانید سفارش تسمه خود را ثبت کنید.

آپارات تسمه تایمینگ

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، تسمه تایمینگ به دو صورت مدار باز و مدار بسته تولید و به بازار عرضه خواهد شد. تسمه تایم های مدار باز به درخواست و سفارش مشتری در اندازه های مورد نیاز قابل آپارات به صورت گرم خواهد بود. خدمات آپارات در پیشرو بلت به صورت کاملا حرفه ای و توسط افراد ماهر انجام خواهد شد.

برندهای محبوب تسمه تایمینگ

کمپانی های زیادی در سراسر دنیا در حال تولید تسمه های صنعتی هستند. اما در این میان برندهای اندکی به سبب کیفیت بالا و استفاده از بهترین انواع متریال در ساخته تسمه، شناخته شده هستند. از برندهای محبوب تسمه تایمینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: