تسمه پیشروبلت

تسمه انتقال نیرو ارزان با کیفیت بالا– پیشرو بلت

تسمه انتقال نیرو چیست؟

تسمه انتقال نیرو یا تسمه تخت (Flat transmision belt)، در صنایع مختلف به خصوص صنایع تولید مواد و مصالح سنگین کاربرد دارند. تسمه تخت در دستگاه‌های صنعتی، قدرت موتور را به بخش‌های مختلف دستگاه منتقل می‌کند. به عبارتی بر خلاف تسمه نوار نقاله که وظیفه‌ی حمل و جابه‌جایی مواد را بر عهده دارد، تسمه تخت یا انتقال نیرو تنها برای منتقل کردن قدرت/ نیرو موتور یا گشتاورها به کار می‌رود. تسمه‌های صنعتی جایگزین مناسبی برای چرخ‌دنده‌ها در صنعت هستند. چرا که علاوه بر کاربری بالا، مزایای بسیاری نیز دارند. از این‌رو استفاده از تسمه‌ها در دهه‌های اخیر بسیار رایج شده است. در دنیای صنعتی امروز، تسمه‌های صنعتی جایگاه ویژه و جدا نشدنی از صنعت را به دست آورده‌اند.

مشخصات تسمه انتقال نیرو

تسمه انتقال نیرو از جنس پلاستیک‌های محکم، مقاوم و مناسب صنعت تولید می‌شوند. خاصیت کشسانی تسمه‌های تخت بسیار پایین بوده و ساختار مستحکم و منسجمی دارند. به طور معمول لایه‌ی پلاستیکی تسمه با روکش‌های مقاوم پلی آمید یا پلی استر پوشیده می‌شوند. این لایه‌ها اغلب خاصیت ضد سایشی را نیز دارند. از مشخصات ویژه تسمه تخت می‌توان به عرض کم آن اشاره کرد. به دلیل تماس مداوم این تسمه با بخش‌های مختلف دستگاه، عرض کمی دارند. تسمه انتقال نیرو به صورت رول‌های مدار باز به بازار عرضه می‌شوند؛ بنابراین طول تسمه تخت با توجه به دستگاه‌های مورد استفاده مختلف، متفاوت می‌باشند.

انواع تسمه انتقال نیرو

در بسیاری از دستگاه‌های صنعتی و کارخانه‌ها برای انتقال نیرو به قدرت و سرعت بالایی نیز است. تسمه تخت علاوه بر قدرت بالا باید سرعت بالایی نیز داشته باشد. بر این اساس انواع تسمه انتقال نیرو به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • تسمه تخت پلی استری: تسمه‌های تخت پلاستیکی با روکش پلی استر که قبل استفاده در دستگاه‌ها با سرعت بالا هستند. به‌عنوان مثال در کارخانه‌های نساجی و بافندگی از تسمه تخت با روکش پلی استری استفاده می‌کنند.
  • تسمه تخت پلی امیدی: تسمه تخت با روکش پلی آمید و قدرت بالا که در دستگاه‌های سنگین به کار می‌روند. در کارخانه‌های تولید مصالح ساختمانی، مثل کارخانه‌های کاشی و سرامیک سازی، کارخانه سیمان و غیره از تسمه تخت با روکش پلی آمید استفاده می‌شود.
  • تسمه تخت با یک روکش پلی آمید و یک روکش پلی استر: قابل‌استفاده در دستگاه‌های قوی که نیازمند قدرت و سرعت بالا هستند. کارخانه تولید انواع سنگ و گرانیت، کارخانه های تولید کفش و همچنین کارخانه های تولیدات خودرو نیز از تسمه های تخت استفاده می کنند.

برند تولیدکننده تسمه انتقال نیرو

برندهای بسیاری در سراسر دنیا مشغول تولید تسمه‌های صنعتی و همچنین تسمه انتقال نیرو هستند. هر کدام از این برندها تسمه‌های بسیاری با کیفیت متفاوت تولید می‌کنند. کیفیت و قیمت تسمه از مهم‌ترین عوامل در خرید تسمه از برندهای متفاوت می‌باشند. از بزرگ‌ترین کمپانی‌های تولید تسمه می‌توان به کمپانی اپتی بلت، دانگیل، کمپانی نیتا و هابازیت اشاره کرد. کارخانه‌های بسیاری نیز در کشورهای چین و هند در زمینه‌ی تولید تسمه‌های صنعتی و سایر لوازم جانبی آن، مشغول به فعالیت هستند. امروزه با وجود شرایط تحریم، بیشتر تسمه وارد شده به کشور، از کشورهای چین و هند می‌باشد. کیفیت این تسمه‌ها در مقایسه با تسمه‌های تولید شده در کشورهای صنعتی غربی، قابل قبول می‌باشد.

قیمت تسمه انتقال نیرو

قیمت تسمه انتقال نیرو به عوامل متعددی از جمله برند تسمه، نوع روکش تسمه تخت و سایز درخواستی مشتری بستگی دارد. از طرفی نوسانات بازار ارز و همچنین رکود اقتصادی از مهم‌ترین مواردی هستند که بر تمام بازارها و همچنین بازار تسمه تأثیر گذار هستند. چرا که اکثر تسمه‌های صنعتی از سایر کشورها وارد می‌شود. با این حال می‌توان گفت تسمه تخت نسبت به کاربری و کاربرد ویژه‌ی آن در صنایع، قیمت پایین و ارزانی را دارا است.

فروش تسمه انتقال نیرو در فروشگاه پیشرو بلت

فروشگاه پیشروبلت یکی از فروشگاه‌های با سابقه تهران در زمینه واردات انواع تسمه صنعتی و همچنین فروش تسمه تخت می‌باشد. از دیگر خدمات فروشگاه پیشرو بلت می‌توان به آپارات حرفه‌ی تسمه انتقال نیرو، قیمت پایین و ارزان تسمه‌ها و ارسال به سراسر کشور اشاره کرد. برای خرید تسمه تخت و سایر تسمه‌های صنعتی با شماره‌های موجود تماس بگیرید. علاوه بر این‌ها با تماس، مشاورین ما در بخش فروش تسمه شما را در خرید انواع تسمه مناسب با صنعت شما راهنمایی می‌کنند.