تسمه پیشروبلت

بست و چنگ تسمه پیشرو بلت

بست و چنگ تسمه چیست؟

بسیاری از تسمه‌های صنعتی به صورت رول‌های مدار باز به بازار عرضه می‌شوند. برای بکار گیری این تسمه‌ها در دستگاه‌های صنعتی باید به صورت حلقه‌های مدار بسته و کاملاً متناسب با دستگاه در آیند؛ بنابراین پیش از قرارگیری تسمه‌ها در دستگاه‌ها، عملیات آپارات بر روی آن‌ها انجام می‌شوند. آپارات تسمه‌ها به دو صورت گرم ( به‌وسیله‌ی چسب‌های سیمانی) و آپارات گرم ( به‌وسیله‌ی اتصال کننده‌های فلزی) انجام می‌شود. بست و چنگ تسمه، یکی از لوازمی است که در آپارات سرد برای اتصال دو سر تسمه از آن استفاده می‌شود. بست و چنگ‌ها انواع متفاوتی داشته که بر روی انواع مختلف تسمه‌های صنعتی قابل نصب می‌باشند. به‌طورکلی بست و چنگ تسمه از انواع لوازم جانبی آپارات تسمه برای اتصال دو سر آن و تبدیل یک رول باز به یک حلقه تسمه می‌باشند.

بست و چنگ تسمه برای اتصال فیزیکی دو سر تسمه بدون دخالت چسب های سیمانی و اپارات گرم استفاده می شود. برای استفاده از بست و چنگ در اتصال تسمه باید به کیفیت چنگ تسمه نیز توجه داشت.

کاربرد استفاده از بست و چنگ تسمه

اتصال بسیاری از تسمه‌های نوار نقاله پیش از قرارگیری بر روی دستگاه‌های صنعتی، با استفاده از بست و چنگ تسمه صورت می‌گیرد. اتصال دو سر تسمه به‌وسیله‌ی بست ها و چنگ باید به صورت کاملاً حرفه‌ای و توسط افراد متخصص انجام پذیرد. چرا که اگر دقت کافی در اتصال بست وجود نداشته باشد، پس از مدت کوتاهی تسمه در محل اتصال دچار پارگی شده و به دستگاه و صنعت موردنظر نیز آسیب می‌رساند. علاوه بر اینکه باید از تسمه‌های باکیفیت استفاده شود، نحوه‌ی اتصال دو سر تسمه نیز بسیار مهم می‌باشد. بدین صورت می‌توان از عواقب خطرناک و ضرر رسان آن جلوگیری نمود. نکته‌ی قابل توجه دیگر در مورد استفاده از بست و چنگ تسمه، به‌کارگیری نوع مخصوص آن متناسب با تسمه‌ی مشخص می‌باشد؛ بنابراین به‌طورکلی می‌توان به چند نکته در مورد بست ها و چنگ تسمه اشاره کرد:

  • به‌کارگیری چنگ متناسب با تسمه
  • شیوه‌ی صحیح اتصال چنگ با تسمه
  • انتخاب بست و چنگ باکیفیت بالا
بست و چنگ تسمه پیشرو بلت
بست و چنگ تسمه پیشرو بلت

انواع بست و چنگ تسمه

پیش‌تر نیز اشاره کردیم که بست و چنگ ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام برای تسمه‌های مختلفی به کار می‌روند. از انواع پرکاربرد چنگ تسمه می‌توان به انواع سوزنی، قلابی، لولایی و دوپیچ اشاره کرد.

  • چنگ قلابی: از رایج‌ترین انواع چنگ تسمه، می‌توان به چنگ‌های قلابی اشاره کرد. در اتصال اکثر تسمه‌های صنعتی از چنگ‌های قلابی استفاده می‌شود. اتصال چنگ‌های قلابی بسیار راحت بوده و می‌توان با کمی دقت آن را انجام داد. در اتصال تسمه‌های برزنتی و تسمه نوار نقاله از چنگ قلابی استفاده می‌شود. به‌طورکلی به چنگ‌های قلابی، چنگ نوار نقاله نیز می‌گویند.
  • چنگ سوزنی: برای بسیاری از تسمه‌های صنعتی مثل تسمه‌های نقاله صنعتی و تسمه Pvc استفاده می‌شود. چنگ سوزنی به دو سر انتهایی تسمه وصل شده و دو سر تسمه را به یکدیگر متصل می‌کند. اتصال چنگ‌های سوزنی را باید توسط دستگاه‌های مخصوص انجام داد.
  • چنگ لولایی: استفاده از چنگ‌های لولایی برای تسمه‌های غیر از PVC انجام می‌شود؛ اما با این حال استفاده از آن‌ها بسیار رایج نیست. چنگ‌های لولایی همانند لولای در بر روی دو سر تسمه قرارگرفته و آن را به هم متصل می‌کنند. استفاده از بست و چنگ لولایی برای اتصال تسمه‌ برزنتی انجام می‌گیرد.
  • چنگ دوپیچ: در سایزهای مختلفی وجود دارد و برای اتصال تسمه‌های نوار نقاله استفاده می‌شود.

بست و چنگ تسمه پیشرو بلت

بازرگانی تسمه پیشرو بلت عرضه کننده انواع بسیاری از تسمه‌های صنعتی در تهران می‌باشد. یکی از خدمات حرفه‌ای بازرگانی پیشرو بلت، آپارات سرد و گرم تسمه به‌وسیله‌ی افراد ماهر می‌باشد. بازرگانی پیشرو بلت در اتصال دو سر تسمه از بست و چنگ‌های باکیفیت استفاده می‌کند. بست و چنگ‌های مورد استفاده در بازرگانی پیشرو بلت دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از جمله، ضد رنگ، ضد سایش و مقاوم به نفوذ انواع حلال شیمیایی می‌باشد. برای خرید انواع تسمه صنعتی و همچنین اتصال فیزیکی این تسمه‌ها از بازرگانی تسمه پیشرو بلت، می‌توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه و یا اینکه با تماس تلفنی از سراسر کشور خرید داشته باشید. همچنین مشاورین فروش بازرگانی پیشرو بلت شما را در انجام خریدی آگاهانه و متناسب با نیاز صنعت و یا دستگاه شما راهنمایی خواهند کرد.

برای خرید انواع تسمه صنعتی، لوازم جانبی تسمه، آپارات سرد و گرم تسمه، از طریق شماره‌های تماس با ما تماس بگیرید.