دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

از انواع دیگر تسمه‌های صنعتی که پر مصرف می‌باشند، تسمه تردمیل (treadmill belt) می‌باشد. شما حتی اگر اهل ورزش کردن و دویدن روی تردمیل نباشید، قطعاً تردمیل را دیده‌اید و متوجه صفحه‌ی سیاه و تیره ایی که افراد بر روی آن قرار می‌گیرند؛ شده‌اید. تسمه‌های تردمیل، زیرمجموعه‌ی تسمه‌های نوار نقاله تیره‌رنگ هستند که در دستگاه‌های ورزشی و تردمیل به کار می‌روند. صفحه‌ی تیره‌رنگ و سیاهی که جزو اجزا متحرک تردمیل می‌باشد و ورزشکاران برای راه رفتن یا دیدن بر روی آن قرار می‌گیرند، تسمه دونده‌  نام دارد. در دنیای امروز و علاقه بسیاری از افراد به ورزش برای سلامتی و داشتن تناسب اندام، دستگاه‌های ورزشی یکی از پرمصرف‌ترین و طبعاً پرفروش‌ترین لوازم موجود در بازار هستند.

اگر شما علاقه‌مند به ورزش هستید و مطمئنا یکی از انواع تردمیل را در خانه‌ی خود دارید و یا شاید از صاحبان باشگاه‌های ورزشی باشید قطعاً باید نکات و طرز استفاده از تردمیل و مخصوصا تسمه تردمیل را بدانید. چرا تسمه دونده از اجزای مهم دستگاه تردمیل به شمار می‌رود؟ چرا که تسمه دونده بیشتر اصطکاک را در میان سایر اجزا دارد و نیز از اجزایی است که در حین کار با دستگاه تردمیل دائماً در حال حرکت است؛ بنابراین از مهم‌ترین اجزایی که باید در استفاده از دستگاه تردمیل به آن توجه کرد، تسمه دونده، موتور و کنسول تردمیل است. استفاده‌ی بهینه و درست از تردمیل، طرز صحیح نگهداری از تردمیل، تعویض به‌موقع تسمه، روغن‌کاری تسمه و تنظیم صحیح تسمه دونده بر روی دستگاه از نکات مهمی است که باید رعایت شود.

مشخصات تسمه تردمیل با کیفیت

تسمه‌های صنعتی نیز مانند سایر محصولات موجود در بازار دارای انواع با کیفیت و بی‌کیفیت هستند. به‌طور معمول تسمه تردمیل که دارای کیفیت بالا و قابل قبولی است از آسترهایی با جنس کتان یا پلی استر تشکیل شده‌اند. تسمه دونده‌هایی که آستر آن‌ها از جنس کتان است، دوام بیشتری نسبت به انواع پلی‌استری آن دارند. معمولاً تسمه‌های نوار نقاله تردمیل دارای چندین لایه از جنس‌های مختلف در ساختار خود هستند:

تسمه‌های دونده که کیفیت مرغوبی دارند دارای لایه‌های گفته‌شده در ساختار خود هستند و علاوه بر اینکه طول عمر زیاد و بادوامی دارند در روند عملکرد دستگاه نیز اختلالی به وجود نمی‌آورند. گاهی نصب تسمه‌های بی‌کیفیت بر روی دستگاه تردمیل طول عمر دستگاه و نیز عملکرد آن را کاهش می‌دهد؛ بنابراین در انتخاب و خرید تسمه تردمیل بسیار توجه داشته باشید. چرا که تسمه‌های بی‌کیفیت نه تنها هزینه‌های شما را کاهش نمی‌دهد بلکه بیشتر از حالت معمول سبب افزایش هزینه‌های شما و همچنین خسارت به دستگاه ورزشی شما می‌شوند. تسمه دونده با کیفیت دارای طول عمر بالا و عمدتاً از جنس کتان است. از دیگر ویژگی‌های تسمه دونده با کیفیت می‌توان به اصطکاک پایین تسمه در برخورد با صفحه دستگاه تردمیل اشاره کرد. علاوه بر این‌ها تسمه دونده باید دارای خاصیت آنتی استاتیک باشند. علاوه بر کیفیت تسمه دونده ، تنظیم صحیح و درست تسمه بر روی دستگاه نیز مهم است.

تنظیم صحیح تسمه تردمیل بر روی دستگاه

همان‌طور که از پیش اشاره داشتیم، از موارد مهم دیگر در استفاده از تسمه تردمیل، تنظیم به شیوه‌ی صحیح و درست تسمه بر روی دستگاه است. اگر در بخش فنی فردی مبتدی هستید و مهارتی در نصب و تعویض تسمه بر روی دستگاه تردمیل ندارید حتماً این کار را به افراد متخصص و ماهر در این زمینه بسپارید. معمولاً مراکز فروش دستگاه تردمیل تکنیسین ماهری برای نصب و تعویض تسمه دارند و برای این کار کافی است با آن‌ها تماس بگیرید. به‌طورکلی چند اصول مشخص برای تنظیم صحیح تسمه دونده بر روی دستگاه وجود دارد:

مشکلاتی که پس ازاستفاده‌ی تسمه تردمیل بی‌کیفیت برای دستگاه شما به وجود می‌آید

تسمه‌های صنعتی دارای انواع متفاوتی هستند که درجه کیفیت هرکدام با دیگری متفاوت است. پیش‌ازاین ویژگی‌های تسمه دونده با کیفیت را بیان کردیم. مهم نیست تسمه را از کدام کمپانی و یا برند تهیه می‌کنید، کافی ست تنها خصوصیات و معیارهای تسمه با کیفیت را در خود داشته باشد تا بتوانید آن را خریداری کنید؛ بنابراین هنگام خرید تسمه تردمیل حتماً به مشخصات و جنس تسمه توجه کنید. تسمه دونده بی‌کیفیت علاوه بر اینکه دچار ضربه و آسیب به دستگاه شما می‌شود، دوام زیدی ندارد و در بازه‌ی کمتر از چند ماه باید عوض شود. از عوارض و مشکلاتی که تسمه دونده‌ی بی‌کیفیت به دستگاه شما وارد می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برای تعویض تسمه دونده هر دو سال یک‌بار اقدام کنید و تعویض تسمه را به افراد کار بلد و ماهر بسپارید. چرا که تنظیم تسمه بر روی تردمیل به‌صورت اصولی کار هرکسی نیست و نیازمند مهارت و دانش لازم است.

خرید تسمه تردمیل پیشرو بلت

فروشگاه پیشرو بلت عرضه‌کننده انواع تسمه‌های صنعتی با کیفیت از برترین برندهای موجود در بازار می‌باشد. برای خرید انواع تسمه نوار نقاله تردمیل می‌توانید به‌صورت حضوری به فروشگاه پیشروبلت مراجعه کرده و یا اینکه از طریق شماره های تماس با مشاورین فروش در تماس باشید. مشاورین ما در بخش فروش شما را در انتخاب و خرید تسمه دونده با کیفیت راهنمایی می‌کنند. علاوه بر این امکان آپارات و ارسال تسمه‌ها از فروشگاه پیشرو بلت به سراسر ایران امکان‌پذیر خواهد بود؛ بنابراین برای خرید انواع با کیفیت تسمه دونده در هرکجای ایران که هستید، با ما تماس بگیرید.

آپارات تسمه تردمیل در فروشگاه پیشروبلت

تسمه تردمیل، از انواع تسمه‌های نوار نقاله است که به‌صورت مدار باز و در طول و عرض‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. به‌طور معمول تسمه‌های دونده از عرض 30-50 سانتی‌متر و طول 200-300 سانتی‌متر را شامل می‌شوند. بنا بر درخواست و نیاز مشتری، اندازه‌های مختلف از این تسمه برش خورده و به روش‌های گرم آپارات می‌شوند. سپس تسمه بعد از آپارات در اندازه سفارشی به مشتری تحویل داده می‌شود؛ بنابراین با خرید تسمه از فروشگاه پیشرو بلت، خدمات آپارات به‌صورت حرفه‌ای انجام‌شده و تسمه در اختیار شما قرار می‌گیرد.