دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

برای استفاده از تسمه های صنعتی در کارخانه ها، نانوایی ها و تمام وسایلی که برای حرکت به تسمه نیاز دارند؛ لازم است تا آپارات تسمه نقاله انجام گیرد. آپارات تسمه نقاله یک فرایند ضروری در صنعت است که طی آن دو سر تسمه نقاله به یکدیگر متصل می‌شوند تا یک حلقه بسته و پیوسته ایجاد شود.

انجام صحیح این فرایند مزایای متعددی دارد از جمله:

بنابراین آپارات تسمه نقش مهمی در بهبود عملکرد، کاهش هزینه‌ها و افزایش ایمنی در سیستم‌های صنعتی دارد.

این عمل به وسیله ی افراد حرفه ایی و متخصص در این زمینه باید انجام گیرد. چرا که خطا در انجام آپارات، می تواند خسارات بسیاری را به همراه داشته باشد که هزینه های بسیاری را بر دوش صاحبان کسب و کار و صنعت قرار دهد. بنابراین؛ بهتر است که آپارات را به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بسپارید.

خدمات آپارات بر روی چه تسمه هایی انجام می شود؟

همانطور که می دانید، بیشتر رول تسمه های صنعتی به صورت باز هستند، بدین صورت اندازه های مورد نیاز مشتری ها قابل سفارش و برش است. پس از برش تسمه ها، به سفارش مشتری تسمه ها آپارات شده و تسمه ها به صورت مدار بسته به مشتری تحویل داده می شود.

به عنوان مثال؛ سفارش مشتری 2.80 متر تسمه ی نوار نقاله است. 2.80 متر از رول های تسمه نوار نقاله بریده می شود و سپس ابتدا و انتهای تسمه به هم وصل شده و به صورت مدار بسته در می آید. بسیاری از تسمه های صنعتی، اعم از تسمه نوار نقاله ( ساده و آجدار)، تسمه انتقال نیرو، تسمه PVC و پی یو، تسمه گرد و تسمه های برزنتی به آپارات نیاز دارند. چرا که این تسمه ها به صورت رول های باز به بازار عرضه می شوند.

تسمه شیاری، تسمه های وی-بلت و تسمه تایمینگ های مداربسته به آپارات نیاز ندارند و خدمات آپارات تسمه بر روی آن ها انجام نمی شود.

انواع آپارات نوار نقاله

 آپارات نوار نقاله

آپارات تسمه نقاله به دو روش اصلی گرم و سرد انجام می‌شود.

آپارات گرم نوار نقاله

در این روش از دستگاه‌های حرارتی و چسب‌های قوی برای اتصال دو سر تسمه استفاده می‌شود. مراحل کار به این شرح است:

مزایای روش گرم:

آپارات سرد نوار نقاله

در این روش از چسب‌های سیمانی و ابزارهای مکانیکی مانند چنگ و بست برای اتصال استفاده می‌شود. مراحل کار عبارتند از:

مزایای روش سرد:

به طور کلی روش گرم به دلیل استحکام و دوام بالاتر ترجیح داده می‌شود، اما روش سرد نیز در صورت انجام صحیح، گزینه مقرون به صرفه‌ای است.

طریقه چسباندن نوار نقاله

طریقه چسباندن نوار نقاله یا همان آپارات تسمه یکی از مراحل مهم در نصب و راه‌اندازی تسمه‌های نقاله است. این کار باید با دقت و مهارت انجام شود تا اتصال محکم و دوام‌داری به وجود آید.

ابتدا لازم است دو سر نوار نقاله به صورت مایل و دندانه‌دار بریده شود. سپس سطح مقطع آنها با استفاده از سنگ‌زنی و لویس‌کاری صاف و یکنواخت می‌شود. در مرحله بعد، دو سر تسمه در کنار هم قرار گرفته و چسب مخصوص حرارتی یا سیمانی روی سطح تماس آنها اعمال می‌شود. پس از چسباندن، یک لایه پوشش پلاستیکی نیز روی محل اتصال قرار می‌گیرد. در نهایت تسمه تحت فشار و دمای مناسبی قرار می‌گیرد تا چسباندن کامل شود. با انجام صحیح این مراحل، اتصالی محکم و بادوام به وجود می‌آید.

آپارات نوار نقاله لاستیکی

آپارات یا اتصال دو سر تسمه‌های نقاله لاستیکی نیز مانند سایر انواع تسمه‌ها نیازمند دقت و مهارت فنی است. تسمه‌های لاستیکی به دلیل کشسانی و انعطاف‌پذیری بالا، نسبت به تسمه‌های PVC یا پلی‌آمید آپارات پیچیده‌تری دارند.

مراحل آپارات تسمه لاستیکی شامل برش مایل دو سر تسمه، سنباده‌زنی و صاف کردن سطح برش، پوشش دهی سطوح با چسب مخصوص، قرار دادن تحت فشار و دمای 150 تا 170 درجه سانتی‌گراد و در نهایت پوشش‌دهی نهایی با لایه‌ای از لاستیک مذاب است. عدم رعایت دقیق جزئیات فنی و تخصص لازم می‌تواند منجر به جدا شدگی و پارگی تسمه شود. استفاده از دستگاه‌های تخصصی آپارات و متخصصین باتجربه توصیه می‌شود.

آپارات تسمه توسط چه کسانی انجام می شود؟

همانطور که در ابتدا گفتیم، آپارات تسمه نقاله توسط افراد حرفه ای انجام می شود. به طور معمول، مراکز فروش تسمه صنعتی، آپارات آن را نیز انجام می دهند. این کار نیازمند دقت و مهارت بسیاری در اندازه گیری و نگهداری تسمه ها است بنابراین اگر مهارتی در این زمینه ندارید، سعی کنید برش تسمه ها را به افراد کاردان بسپارید. به این صورت از خسارت هایی که ممکن است متحمل شوید، در امان خواهید ماند.

وسایل آپارات تسمه نقاله در کجا به فروش می رسد؟

 آپارات تسمه نقاله

در ابتدا گفتیم که وسایل آپارات تسمه، شامل قیچی برش، گیره و هویه است که توسط مراکز فروش تسمه های صنعتی ارائه می شود. فروشگاه تسمه پیشرو بلت یکی از مراکز فعال در زمینه ی فروش انواع تسمه های صنعتی، وسایل آپارات و لوازم جانبی تسمه می باشد. علاوه بر این، افراد متخصص در زمنه ی آپارات تسمه نیز در این مجموعه فعالیت می کنند؛ که قادر به آپارات تسمه های خریداری شده می باشند. بنابراین تسمه های خریداری شده به صورت آماده و آپارات شده در اختیار صنایع مختلف قرار می گیرد.

دستگاه آپارات تسمه نقاله

دستگاه آپارات تسمه نقاله ابزاری حیاتی در فرایند نصب و راه‌اندازی تسمه‌های نقاله است. این دستگاه برای اتصال دو سر تسمه و تبدیل آن به یک حلقه بسته به کار می‌رود.

دستگاه آپارات معمولاً شامل یک منبع حرارتی الکتریکی یا گازی است که دما را تا حد مورد نیاز برای نرم شدن و چسباندن تسمه افزایش می‌دهد. همچنین، دارای غلتک‌هایی برای فشردن و یکنواخت کردن سطح تماس و قالب‌هایی برای نگهداری تسمه در جای خود است. با استفاده از این دستگاه می‌توان انواع تسمه‌ها از جمله PVC، لاستیکی، نئوپرن و غیره را به طور محکم و ایمن متصل کرد. استفاده از دستگاه آپارات تخصصی کیفیت اتصال و عملکرد تسمه را بهبود می‌بخشد.

فروش و آپارات تسمه صنعتی در تهران

 آپارات گرم تسمه نقاله

فروشگاه تسمه پیشروبلت یکی از مراکز خرید و فروش تسمه در تهران است. به علاوه در این فروشگاه، خدمات و آپارات تسمه نقاله نیز انجام می شود. بدین صورت که پس از ثبت سفارش (حضوری یا غیر حضوری) به سفارش مشتری، خدمات آپارات بر روی تسمه ها انجام می گیرد. در این فروشگاه، لوازم آپارات نیز موجود است که می توانید به صورت جداگانه تهیه کنید.

فروش و آپارات تسمه صنعتی در شهرستان ها

در هر جای ایران که باشید، می توانید از طریق شماره ها ی تماس و راه های ارتباطی دیگر با ما در ارتباط باشید و سفارشتان را به صورت غیر حضوری ثبت کنید. پس از ثبت سفارش، بنا به درخواست شما، آپارات تسمه انجام شده و سفارش ها برای ارسال آماده می شوند.