آپارات نوار نقاله

آپارات نوار نقاله چیست؟

برای استفاده از تسمه صنعتی در کارخانه ها، نانوایی ها و تمام وسایلی که برای حرکت به تسمه نیاز دارند؛ لازم است تا آپارات تسمه نقاله انجام گیرد. آپارات نوار نقاله یک فرایند ضروری در صنعت است که طی آن دو سر تسمه نقاله به یکدیگر متصل می‌شوند تا یک حلقه بسته و پیوسته ایجاد شود.

این عمل به وسیله ی افراد حرفه ایی و متخصص در این زمینه باید انجام گیرد. چرا که خطا در انجام آپارات، می تواند خسارات بسیاری را به همراه داشته باشد که هزینه های بسیاری را بر دوش صاحبان کسب و کار و صنعت قرار دهد.

 بنابراین؛ بهتر است که آپارات را به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بسپارید.

آپارات تسمه نقاله
آپارات نوار نقاله

خدمات آپارات تسمه بر روی چه تسمه‌هایی انجام می‌شود؟

همانطور که می دانید، بیشتر رول تسمه های صنعتی به صورت باز هستند، بدین صورت اندازه های مورد نیاز مشتری ها قابل سفارش و برش است. پس از برش تسمه ها، به سفارش مشتری تسمه ها آپارات شده و تسمه ها به صورت مدار بسته به مشتری تحویل داده می شود.

به عنوان مثال؛ سفارش مشتری 2.80 متر تسمه ی نوار نقاله است. 2.80 متر از رول های تسمه نوار نقاله بریده می شود و سپس ابتدا و انتهای تسمه به هم وصل شده و به صورت مدار بسته در می آید. بسیاری از تسمه های صنعتی، اعم از تسمه نوار نقاله ( ساده و آجدار)، تسمه انتقال نیرو، تسمه نقاله PVC و پی یو، تسمه گرد و تسمه برزنتی به آپارات نیاز دارند. چرا که این تسمه ها به صورت رول های باز به بازار عرضه می شوند.
تسمه شیاری، تسمه های وی-بلت و تسمه تایمینگ مداربسته به آپارات نیاز ندارند و خدمات آپارات تسمه بر روی آن ها انجام نمی شود.

تسمه شیاری، تسمه های وی-بلت و تسمه تایمینگ های مداربسته به آپارات نیاز ندارند و خدمات آپارات تسمه بر روی آن ها انجام نمی شود.

خرید و آپارات انواع تسمه صنعتی

فروشگاه پیشروبلت یکی از فروشگاه‌های با سابقه تهران در زمینه واردات و فروش انواع تسمه صنعتی و نوار نقاله می‌باشد. از دیگر خدمات شرکت پیشرو بلت می‌توان به آپارات حرفه‌ای تسمه انتقال نیرو، قیمت پایین و ارزان تسمه‌ها و ارسال به سراسر کشور اشاره کرد. برای خرید تسمه تخت و سایر تسمه‌های صنعتی با شماره‌های موجود تماس بگیرید. علاوه بر این‌ها با تماس، مشاورین ما در بخش فروش تسمه شما را در خرید انواع تسمه مناسب با صنعت شما راهنمایی می‌کنند.

 

دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

خدمات آپارات تسمه نقاله در محل

فروش تسمه‌های آپارات شده و ارسال تکنسین باتجربه و حرفه‌ای به محل مورد نظر شما برای انجام آپارات (نصب) انواع تسمه‌های صنعتی

 

مزایای آپارات نوار نقاله

افزایش کارایی و عملکرد تسمه‌ها

تسمه‌هایی که به صورت پیوسته حرکت می‌کنند، کارایی بیشتری دارند زیرا نیاز به توقف و راه‌اندازی مجدد کمتری دارند.

کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

حلقه بسته به کاهش خرابی زود هنگام و نیاز به تعمیرات فراوان منجر می‌شود.

کاهش مصرف انرژی و اصطکاک

صحیح تنظیم شدن تسمه‌ها باعث کاهش انرژی مصرفی و اصطکاک زیاد در حرکت آنها می‌شود.

افزایش عمر مفید تسمه

حلقه بسته باعث کاهش سایش و استهلاک تسمه می‌شود، که منجر به عمر زیادتری می‌شود و نیاز به تعویض کمتری دارد.

کاهش توقف‌های ناگهانی در خطوط تولید

حفظ حرکت پیوسته تسمه‌ها باعث کاهش توقف‌های ناگهانی در خطوط تولید و افزایش بهره‌وری است.

ارتقای ایمنی و کاهش حوادث

استفاده از تسمه‌های بهینه و صحیح که به صورت حلقه بسته متصل شده‌اند، ایمنی کاربران را ارتقا می‌دهد و از وقوع حوادث ناشی از تسمه‌های نامناسب جلوگیری می‌کند.

هزینه آپارات تسمه نقاله

هزینه آپارات یا اسپلایس نوار نقاله به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل نوع نوار، ابعاد نوار، مواد ساختاری نوار و شرایط کاری می‌شود. آپارات یا اسپلایس نوار نقاله از روش‌های اتصال مختلفی برای ایجاد حلقه پیوسته نوار استفاده می‌کنند.

 هزینه این فرآیند بسته به ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای آپارات یا اسپلایس، هزینه نیروی کار و تخصص مورد نیاز برای انجام این کارها تعیین می‌شود. همچنین، نوع مواد نوار نیز بر هزینه تاثیرگذار است، زیرا ممکن است نوع مواد و فناوری مورد نیاز برای اتصال متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه آپارات یا اسپلایس نوار نقاله باید با توجه به ابعاد و نوع نوار، شرایط کاری و تجهیزات مورد نیاز برای این فرآیند، ارزیابی شود.

فروشگاه تسمه پیشروبلت یکی از مراکز خرید و فروش تسمه در تهران است. به علاوه در این فروشگاه، خدمات و آپارات تسمه نقاله نیز انجام می شود. بدین صورت که پس از ثبت سفارش (حضوری یا غیر حضوری) به سفارش مشتری، خدمات آپارات بر روی تسمه ها انجام می گیرد

. در این فروشگاه، لوازم آپارات نیز موجود است که می توانید به صورت جداگانه تهیه کنید.

فروش لوازم آپارات تسمه
با بهترین قیمت و کیفیت

کاربرد ها

انواع آپارات نوار نقاله

آپارات گرم نوار نقاله

در این روش از دستگاه‌های حرارتی و چسب‌های قوی برای اتصال دو سر تسمه استفاده می‌شود. مراحل کار به این شرح است:

 • بریدن دو سر تسمه به صورت دندانه‌دار
 • انجام عملیات پانچ بر روی دو سر
 • چسباندن دو سر تسمه توسط چسب‌های حرارتی قوی
 • قرار دادن یک لایه پلاستیکی روی محل اتصال برای یکنواخت‌سازی

 

مزایای روش گرم:

 • استحکام و دوام بالای اتصال
 • عملکرد و کارایی بهتر تسمه

آپارات سرد نوار نقاله

در این روش از چسب‌های سیمانی و ابزارهای مکانیکی مانند چنگ و بست برای اتصال استفاده می‌شود. مراحل کار عبارتند از:

 • بریدن اریب دو سر تسمه و انجام عملیات لویس
 • استفاده از چسب‌های مخصوص برای چسباندن
 • به کار بردن ابزارهای مکانیکی مثل چنگ و بست

مزایای روش سرد:

 • هزینه پایین‌تر
 • زمان کمتر برای آماده‌سازی

به طور کلی روش گرم به دلیل استحکام و دوام بالاتر ترجیح داده می‌شود، اما روش سرد نیز در صورت انجام صحیح، گزینه مقرون به صرفه‌ای است.

محصولاتی که نیاز به آپارات تسمه نقاله دارند؟