دریافت مشاوره رایگان

۰۲۱۳۳۹۸۸۴۴۹

رولیک نوار نقاله چیست؟

امروزه بسیاری از جابه جایی و حمل و نقل‌ها توسط تسمه‌های صنعتی انجام می‌شود. از مهم‌ترین انواع تسمه‌های صنعی می‌توان به تسمه نوار نقاله یا (convoyer belt) یا به اصطلاح کانوایر اشاره کرد. کانوایر یا نوار نقاله‌ها سرعت بسیاری به صنعت‌های مختلف بخشیده و جابه جایی مواد فله را راحت‌تر کرده‌اند. کانوایر یا تسمه نوار نقاله‌های امروزی در بسیاری از صنایع، کارخانه و دستگاه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از لوازم جانبی نوار نقاله، رولیک نوار نقاله می‌باشد. رولیک برای هدایت تسمه نوار نقاله در یک جهت مشخص استفاده می‌شود. به عبارتی یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی تسمه‌های صنعتی و نوار نقاله‌ها رولیک ها هستند. رولیک ها در افزایش سرعت و کاهش هزینه‌ها نقش بسیار مهمی داشته‌اند.

 از طرفی با تولید رولیک های نوار نقاله، از هدر رفت وقت در انجام کارها جلوگیری شد. به‌طور کلی می‌توان گفت رولیک ها تأثیرات مثبتی بر روند انجام کار در دستگاه‌های صنعتی داشته است.

جنس رولیک نوار نقاله

جنس رولیک نوار نقاله به‌طور معمول از تفلون، آهن و فلزات سنگین می‌باشد. از رولیک در صنایع سنگین مثال صنعت‌هایی که نیاز به جابه جایی مصالح ساختمانی ( سنگ، سیمان، گچ) دارند استفاده می‌شود. چراکه رولیک ها باعث افزایش سرعت در جابه جایی‌ها و روند کار می‌شوند. جنس رولیک در کارایی آن بسیار اهمیت دارد. در استفاده از رولیک های نوار نقاله به جنس و ساختار آن باید توجه بسیاری داشت؛ زیرا در صورت عدم کیفیت در ساختار و جنس رولیک، صدمات و ضررهای بسیاری به نوار نقاله مصرفی و صنعت مورد استفاده وارد می‌شود.

عکس رولیک نقاله پیشرو بلت
عکس رولیک نقاله پیشرو بلت

مشخصات رولیک نوار نقاله

مشخصات رولیک نقاله بسته به دستگاه ساز و نوار نقاله مصرفی متفاوت می‌باشد. معمولاً رولیک ها در قطرها و عرض‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. به عنان مثال برای تسمه نوار نقاله با عرض 100 سانتی‌متر باید از رولیک با عرض 100-90 استفاده کرد. برای تمامی نوار نقاله‌ها با عرض‌های مختلف، رولیک های مخصوص با همان عرض استفاده می‌شود.

کاربرد رولیک نوار نقاله

رولیک نوار نقاله، تسمه‌ نوار نقاله را در یک مسیر مشخص برای حرکت کردن هدایت می‌کنند. برخی از این رولیک ها، نوار نقاله را به شکل یو در مسیر حرکت می‌دهند. به‌طورکلی به‌عنوان کاربرد رولیک نقاله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

رولیک نقاله
رولیک نقاله

خرید و فروش رولیک نوار نقاله

برای خریدوفروش رولیک نوار نقاله باید به مواردی اعم از جنس رولیک، شرکت و برند سازنده رولیک، مشخصات فنی رولیک نقاله اعم از قطر و عرض آن توجه کرد. قیمت رولیک نیز یکی از مواردی است که همیشه موردتوجه می‌باشد.

قیمت رولیک نوار نقاله

قیمت رولیک با توجه به کارایی و اهمیت آن بسیار مقرون به‌صرفه می‌باشد. بااین‌حال با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نوسانات موجود در بازار نمی‌توان قیمت مشخصی را برای بسیاری از اجناس اعلام کرد. برای خرید انواع تسمه صنعتی، تسمه‌های نوار نقاله و سایر لوازم جانبی تسمه با مشاورین فروش بازرگانی تسمه پیشروبلت تماس بگیرید.